Melitta jest niemiecką firmą sprzedającą kawę, ekspresy do kawy oraz papierowe filtry do kawy. Nazwa wywodzi się od Melitty Bentz (1873-1950), która założyła firmę w 1908 roku po wynalezieniu papierowego filtra do kawy. Bentz opatentowała wynalazek i prowadziła firmę. W 1936 roku Melitta poprawiła filtr, nadając mu kształt stożka, który do dzisiejszych czasów pozostaje najpopularniejszym filtrem stosowanym w ekspresach do kawy.

 

Oprócz wspomnianych filtrów do kawy warto przyjrzeć się również kawie produkowanej przez firmę. Kawa w saszetkach, cappuccino czy ziarnista Arabica jest wysokiej jakości oraz cechuje się oryginalnym aromatem. Ciekawostką jest kampania telewizyjna z 1999 roku „Ojciec i Syn”, za którą firma zebrała kilka nagród.

100 dniowe prawo do zwrotu
Płatności PayU
Darmowa dostawa
Bezpieczne zakupy
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności