Ręczne młynki do kawy

Niegdyś  na obowiązkowym wyposażeniu kuchni naszych babć. Dziś - wracające do łask i obowiązkowe w domu każdego prawdziwego smakosza kawy. Młynki ręczne oferują niezrównany klimat polskiej tradycji i włoskich kawiarni, znanych nam z romantycznych filmów. Owszem, wymagają większej ilości czasu niż młynki elektryczne. Rytuał, pozwalający się oderwać od codzienności i poświęcić w pełni smakowi naszego ulubionego napoju, pozostaje jednak niezrównany.

Ręczny młynek do kawy w stylu retro w otoczeniu ziaren

Sięgająca XV-wiecznej Turcji historia młynków ręcznych oferuje swym posiadaczom niezrównany kształt i wielkość mielonych ziaren, przekładających się bezpośrednio na smak i aromat, wydobywający się z filiżanki. Dostępne w naszej ofercie młynki ręcznie - wyłącznie najlepszej jakości - są w stanie zagwarantować to wszystko, nie uszczuplając zanadto twojego portfela. To nieskończenie lepsza opcja niż sklepowa kawa mielona. Pod każdym względem.

Zalety ręcznych młynków do kawy

  • Niezrównany klimatnostalgia czasów, w których parzenie kawy stanowiło rytuał.
  • Idealny kształt ziaren dla spotęgowania aromatu.
  • Brak zjawiska nagrzewania się niezmieniony smak gwarantowany.
  • Niski poziom hałasudla większej przyjemności mielenia.
  • Bezawaryjność niezależnie od warunków pracy.
  • Kompaktowy rozmiaryzawsze przy tobie. Podczas każdej podróży.
  • Cenao wiele tańsze niż elektryczne. Ta sama skuteczność.

Młynek ręczny żarnowy czy ostrzowy?

Pierwszą kwestią, którą przyjdzie nam rozważyć, wybierając swój pierwszy młynek ręczny, będzie typ mielenia. Młynki ostrzowe istnieją na rynku już tylko i wyłącznie ze względu na swoją bardzo niską cenę - zniechęcając jednocześnie wielu zainteresowanych do dalszych przygód z kawą. Dlaczego? Już odpowiadamy. Młynek ostrzowy jest młynkiem wyłącznie z nazwy. Dwa znajdujące się w nim ostrza, zamiast miażdżyć ziarna, siekają je na drobne kawałki. Tak “zmielona" kawa charakteryzuje się nierównym kształtem, co przekłada się na gorzki i mdły smak przygotowanego napoju. Wierzcie nam - mając do wyboru jedynie młynki ostrzowe, lepiej postawić już na kawę fabrycznie zmieloną.

Młynek ręczny przy filiżance kawy

Młynki żarnowe, które pojawiły się po raz pierwszy w 1855 roku w Stanach Zjednoczonych, z miejsca pokochali wszyscy bariści. W ich przypadku ziarna są już naprawdę miażdżone, nie nagrzewając się jednocześnie i zachowując równy kształt. Pyłu kawowego także w tym przypadku nie uświadczymy. Z czystym sumieniem odpowiadamy więc - jeśli zależy wam na prawdziwym smaku i aromacie, młynek ręczny żarnowy to jedyny wybór.

 

Rodzaje żaren w młynkach ręcznych do kawy

W ręcznych młynkach do kawy możemy spotkać się z żarnami stalowymi lub ceramicznymi. W tym pojedynku, dla większości zastosowań, szala przechyla się na korzyść tych pierwszych. Dzięki plastyczności stali podczas jej obróbki w wysokich temperaturach możliwe jest uzyskanie o wiele większej precyzji, przekładającej się na jeszcze lepszy kształt ziaren. W zasadzie niezniszczalna (choć nie polecamy traktować jej kamieniami) konstrukcja sprawia, że stanowią najczęstszy - i długowieczny - wybór wśród kawoszy, zapewniając tę samą dokładność na całe dekady.

 

Minusy żaren stalowych? Potencjalne nagrzewanie się w przypadku dużej ilości mielonej kawy. Jest to rzecz raczej niespotykana w przypadku zastosowania domowego, mająca jednak kluczowe znaczenie dla kawiarni i innych lokali gastronomicznych, w których przygotowuje się dużą ilość napojów. Wybór baristów pada więc najczęściej na żarna ceramiczne.

 

Przelewanie kawy przygotowanej w młynku ręcznym
100 dniowe prawo do zwrotu
Płatności PayU
Darmowa dostawa
Bezpieczne zakupy
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności