usuń filtr producenta

Produkty Giannini:

Kawiarki Giannini  

Marka Giannini funkcjonuje na rynku już od blisko 70 lat. Pierwszą kawiarkę ze swoim logo w całości zaprojektował sam Carlo Giannini. Do dziś produkowane wyłącznie metodą rzemieślniczą urządzenia, zachowały ten sam, niepowtarzalny design, który mimo upływu lat wciąż wpasowuje się w panujące trendy. Wytwarzane jedynie we Włoszech sprzęty są synonimem trwałości, elegancji i funkcjonalności. Dzięki kawiarkom Giannini przygotujesz najlepszej jakości kawę w domowym zaciszu. 

Giannina - perfekcyjny produkt włoskiego pochodzenia

Giannina to pierwsza kawiarka tej marki, która swój wygląd zawdzięcza właśnie włoskiemu ekonomiście Gianniniemu. Opatentowana i produkowana ręcznie od 1967 roku charakteryzuje się niebywałą trwałością i nowoczesnym systemem zamykania. Zaledwie rok po wyprodukowaniu pierwszego egzemplarza, sposób zamykania i otwierania kawiarki został uznany przez włoskie Ministerstwo Handlu i Przemysłu, za nowatorskie i opatrzone zostało specjalnym patentem. Specjalna licencja określa produkt Giannini jako "kawiarka rodzinna do espresso, w której uchwyt przedstawia system blokujący góra-dół"

Innowacyjna metoda zamykania kawiarek Giannini

W przeciwieństwie do typowych kawiarek, wykorzystujących zakręcaną metodę zamykania, kawiarki Giannini otwierają się i zamykają, dzięki obrotowemu uchwytowi. Stalowa rączka otwiera urządzenie przez przesunięcie, a zamyka przez zatrzaśnięcie. Dzięki temu sprzęt jest maksymalnie szczelny, a w precyzyjne domknięcie go nie musisz wkładać dużej siły.  

Jak działają kawiarki Giannini?

Perfekcyjnie przygotowaną kawę zawdzięczamy tu ciśnieniowemu systemowi parzenia. Aby uzyskać najlepszej jakości kawę, wystarczy wlać wodę do dolnej części kawiarki i przykryć ją sitkiem. Następnie wypełnić je odpowiednio zmieloną o właściwej wadze kawą (proporcje kawy powinny być dobrane do ilości użytej wody). Na końcu trzeba zamknąć kawiarkę z pomocą rączki i ustawić na źródle ciepła. Powstała wewnątrz urządzenia para wodna, przedostaje się pod ciśnieniem do sitka, zaparzając kawę. Przygotowany napar dostaje się do górnego zbiornika i... gotowe! Można rozkoszować się wspaniałym, najwyższej klasy napojem. 

Kawiarki Giannini – przeznaczenie

Kawiarki Giannini nadają się do każdego typu instalacji kuchennych. Można ją użytkować zarówno na tradycyjnych kuchenkach gazowych, jak i elektrycznych, a także nowoczesnych płytach promienistych, szklanych, a nawet indukcyjnych. Z ostatniej opcji wyłączone są modele przeznaczone do zaparzenia wyłącznie jednej filiżanki.  

Wzorowe wykonanie i funkcjonalność w jednym urządzeniu

Doskonale zaprojektowane kawiarki wytwarzane są ze stali nierdzewnej o wysokim połysku. Dzięki temu są niezwykle eleganckie i zarazem wytrzymałe. Odporny na zarysowania i zniszczenia korpus zapewnia szybkie nagrzewanie i równomierne rozprowadzanie ciepła. Obrotowa, stalowa rączka umożliwia sprawne i szczelne zamknięcie kawiarki, a spoczywająca bezpośrednio w korpusie pokrywka gwarantuje szczelność dzióbka i uniemożliwia mu rozchlapywanie cieczy. Wzbogacony o reduktor filtra sprzęt, pozwala na przygotowanie różnych ilości kaw (z wyjątkiem modelu obsługującego tylko 1 filiżankę). 

Kawiarki Giannini – wersja limitowana

Dla tych, którzy cenią prostotę przygotowania kawy, jej wysoką jakość i elegancki wygląd, marka Giannini stworzyła limitowaną edycję. Wykonana w całości ze stali nierdzewnej linia, udekorowana jest kryształkami w dwóch wersjach kolorystycznych - klasycznie białej i niebieskiej. Wyposażone w specjalną podkładkę (również otoczoną kryształami) kawiarki nadają się do każdego rodzaju kuchenki, w tym indukcji. Model Giannina Restyling może przygotować jednocześnie 3 albo 1 filiżankę kawy. Błyszcząca linia Gannini to idealny prezent dla miłośników stylu glamour i kawoszy lubiących elegancję i szyk.  

100 dniowe prawo do zwrotu
Płatności PayU
Darmowa dostawa
Bezpieczne zakupy
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności