Napoje, które pobudzają – co wybrać?

Czy wiesz, że istnieją naturalne napoje, które pobudzą Cię do życia, nawet gdy padasz ze zmęczenie? Napoje, które są lekiem na ponure dni? Poznaj propozycje, które podbijają serce i podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

 

Kawa – towarzysz na każdy dzień

Choć zapewne jako pierwsza na myśl przychodzi Ci ukochana kawa, czy wiesz, że istnieją inne równie skuteczne propozycje? Wszyscy kochamy stawiającą na nogi kawę, której działanie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. To, że pobudza, odświeża umysł i poprawia koncentrację, wie prawie każdy, a jej atrakcyjny smak, aromat, czy szeroki wachlarz sposobów podania, pokochało wiele osób na całym świecie.

 

Naczynie na Yerba Mate
Matero ceramiczne

Naturalna yerba

Choć nie jest tak dobrze znana, jak wcześniej wspominana kawa, być może część z Was pierwszy raz słyszy to słowo, z powodzeniem można porównać ją ze sławniejszą kawą. Jej spożywanie gwarantuje bowiem podobne korzyści, pozwala odczuć tożsame odczucia. Napój ten pochodzi z Ameryki Południowej, jej niebywałe właściwości i wyjątkowy smak, doceniają szczególnie mieszkańcy Argentyny, którzy raczą się nią każdego dnia. Tradycyjnie yerba mate spożywana powinna być z tykwy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie delektowania się nią z porcelanowego kubka lub eleganckiej szklanki. Yerba jest naturalna, smaczna i zdrowa!

 

Kawa kontra yerba – podobieństwa i różnice

Ukochana przez europejczyków kawa ma to do siebie, że stosunkowo szybko można odczuć jej działanie, ale niestety równie szybko euforia i pobudzenie, występujące po jej spożyciu ustępują.

 

Smak i aromat parzonej kawy może i są niepodważalnymi argumentami, którymi kierują się jej zwolennicy, natomiast nie można pominąć kwestii związanej z występującym po jej wypiciu odczuciem spadku energii.

 

Yerba "rozkręca się" nieco wolniej, potrzebuje trochę więcej czasu, aby pobudzić spożywającą ją osobę. Jej atutem jest jednak to, że minie znacznie więcej czasu, zanim realnie odczujemy spadek energii i straci swoje pobudzające właściwości. Kolejna kwestia dotyczy zawartych w organizmie minerałów. Powszechnie utarło się, że kawa spożywana w nadmiernych ilościach, przez stosunkowo długi czas, pozbawiać może organizm człowieka istotnych dlań wartości – wypłukuje minerały, w szczególności magnez. Co do yerby, należy podkreślić, że składa się z wartościowych dla człowieka substancji, wspierających organizm. Zawarte w niej minerały, śmiało można traktować, jako „zastrzyk witamin”.

 

Badania wskazują, że niepożądane właściwości yerby uaktywniają się wyłącznie w skrajnych przypadkach i to wyłącznie u osób nadużywających tytoń. W innych przypadkach zauważa się nawet, że korzystnie wpływają na obniżenie cholesterolu i ciśnienia, a nawet wspierają walkę ze zbędnymi kilogramami. Prawda jest taka, że zarówno kawa, jak i yerba w nadmiernych ilościach, być może mogą zaszkodzić, jednak spożywane w zalecanych dawkach, stają się źródłem wyjątkowego smaku oraz dodatkowej energii dla każdego!

 

Zobacz również

Czy Yerba Mate wspomaga odchudzanie?

W dzisiejszych czasach kanonem piękna jest szczupła sylwetka. Ludzie próbujący łączyć rozwój osobisty z rozwijaniem kariery i życiem towarzyskim niestety mają coraz mniej czasu na ćwiczenia czy gotowanie i spożywanie regularnie zdrowych posiłków. Dlatego coraz częściej mówi się o diecie cud i...

Czy zielona kawa wspomaga odchudzanie?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o odchudzającym działaniu zielonej kawy. Przyczepiona jej etykieta „środku na odchudzanie” sprawiła, że rozwinął się handel nie tylko samą kawą, ale także różnego rodzaju specyfikami i tabletkami zawierającymi jej ekstrakt. Producenci przekonują, że kawa...

Mity o kawie

Można stworzyć wiele różnych pogłosek na niemal każdy temat. Nie zawsze jest to jednak podparte jakąkolwiek wiedzą i ma uzasadnienie w rzeczywistości. Tak jak w każdej innej dziedzinie, jest też wiele mitów na temat kawy. Postaramy się wymienić kilka najważniejszych.

Arabica kontra Robusta - w czym tkwi różnica?

Pomimo wielu różnorodnych odmian kawy, to właśnie one zyskały największe uznanie i stały się najczęściej wybieranymi ziarnami. Arabica i Robusta – najbardziej popularne odmiany kawy. Dlaczego to właśnie one cieszą się uznaniem? W czym tkwi ich ewenement? Te i inne informacje znajdziesz w tym artykule.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności