Ekspresy do kawy Jura – czyszczenie i konserwacja

Chciałbyś cieszyć się doskonałym smakiem kawy w pracy lub biurze, ale przeraża Cię konieczność częstego mycia ekspresu? Sprawdź, jak szybko i skutecznie z czyszczeniem ekspresu radzą sobie ekspresy marki JURA. Automatyczne programy czyszczenia, wydajne filtry oraz bezpieczne dla zdrowia środki czyszczące sprawiają, że utrzymanie ekspresu w doskonałej czystości jeszcze nigdy nie było tak proste.

 

Ekspresy do kawy Jura
Ekspresy do kawy Jura

Ekspresy do kawy Jura

Szukasz ekspresu do kawy, który nie tylko zagwarantuje doskonały aromat kawy, ale także będzie prosty w obsłudze i wygodny w utrzymaniu w czystości? Przetestuj ekspresy do kawy Jura szwajcarskiego producenta. Zastosowanie rewolucyjnej technologii pulsacyjnego parzenia kawy gwarantuje wydobycie pełnego smaku kawy. Sama obsługa ekspresu jest wyjątkowo prosta. Zastosowana funkcja ONE TOUCH sprawia, że przygotowanie dowolnie wybranego rodzaju kawy wymaga jedynie włączenie jednego przycisku. Z kolei opracowana technologia automatycznego czyszczenia ekspresu z wykorzystaniem filtrów CLARIS zapewnia perfekcyjną czystość ekspresu. Przekonaj się, że utrzymanie w czystości ekspresu dedykowanego do przygotowywania napojów mlecznych jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

 

Szeroki wachlarz możliwości ustawień
Szeroki wachlarz możliwości ustawień

 

Konserwacja automatycznego ekspresu JURA

Regularna konserwacja ekspresu do kawy ma bardzo duży wpływ na trwałość urządzenia, jego wydajność, a także smak kawy. Z drugiej jednak strony konserwacja ekspresu do kawy kojarzy się z czasochłonnym czyszczeniem. Dlatego też w ekspresach do kawy JURA zastosowano specjalne filtry CLARIS, które samodzielnie oczyszczają ekspres, utrzymując go w doskonałej kondycji. Filtry zostały poddane licznym badaniom, które potwierdziły, że nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Jednocześnie technologia oczyszczania CLARIS doskonale radzi sobie z usuwaniem pozostałości tłuszczu kawowego oraz mlecznego.

 

Szybka i prosta wymiana filtrów
Szybka i prosta wymiana filtrów

 

Jak oczyszczać kamień w ekspresach Jura?

Dzięki specjalnemu systemowi CLARIS nie musisz martwić się o kamień w swoim ekspresie do kawy Jura. Osad powstający w czasie podgrzewania wody może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Dodatkowo osad na przewodach sprawia, że wydłuża się czas podgrzewania wody, co bezpośrednio przekłada się także na wyższe koszty zużycia energii. Kamień nie tylko negatywnie wpływa na kondycję ekspresu, ale także zmienia smak kawy. Nadaje wodzie posmak, który uniemożliwia wydobycie głębi smaku i aromatu kawy.

 

Łatwość czyszczenia i konserwacji
Łatwość czyszczenia i konserwacji

 

Dzięki zastosowaniu filtrów CLARIS nie musisz samodzielnie czyścić ekspresu. Zawarty granulat redukuje kamień. Jednocześnie filtr nie usuwa ważnych dla zdrowia związków fluoru oraz minerałów. Dlatego tak ważne jest regularne wymienianie filtrów. Zgodnie z danymi producenta należy je wymieniać średnio po przygotowaniu 50 litrów napojów, jednak nie rzadziej niż co 2 miesiące. Filtr ten pełni także ważne funkcji regulacji twardości wody.

 

Jak oczyścić system mleczny?

Chciałbyś cieszyć się doskonałym smakiem napojów mlecznych takich jak cappuccino, macchiato, latte, czy flat white? Nic prostszego. Ekspresy JURA wyposażone zostały w specjalną technologię czyszczenia napojów mlecznych. Dzięki tej technologii cały proces czyszczenia będzie wymagał tylko wlania odpowiedniego środka czyszczącego. Specjalnie opracowana formuła skutecznie usuwa tłuszcz oraz białko, które osadzają się nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Aby oczyścić system mleczny wystarczy wlać specjalny środek czyszczący i włączyć automatyczny system czyszczenia ekspresu. Wykorzystanie oryginalnych środków JURA w procesie czyszczenia gwarantuje zachowanie pełnej ochrony urządzenia.

 

Automatyczny systemy czyszczenia ekspresu
Automatyczny systemy czyszczenia ekspresu

 

Jak przebiega proces czyszczenia ekspresów JURA?

Decydując się na zakup automatycznego ekspresu do kawy JURA, będziesz mógł skorzystać ze zintegrowanego programu płukania i czyszczenia. Dzięki temu cały proces czyszczenia ogranicza się jedynie do włączenia odpowiedniego programu oraz wprowadzeniu środka czyszczącego. Po wybraniu odpowiedniego programu należy wrzucić oryginalne tabletki JURA. Ekspres uruchamia procesy czyszczenia, które przeprowadzone są w temperaturze 80°C. Połączenie wysokiej temperatury ze środkami czyszczącymi sprawia, że wszystkie moduły ekspresu skutecznie zostaną oczyszczone ze wszelkich drobnoustrojów, pozostałości fusów czy śladów tłuszczu.

 

Zintegrowany program płukania i czyszczenia
Zintegrowany program płukania i czyszczenia

 

Ekspresy JURA – jaki wybrać?

Ekspresy marki JURA zachwycają nie tylko doskonałą technologią działania. Ekspresy odznaczają się nowoczesnym wzornictwem. Ich obecność stanowi ozdobę nowoczesnych, stylowych wnętrz. Najwyższa jakość urządzeń oraz rewolucyjna technologia pulsacyjnego parzenia kawy jest rezultatem wieloletnich badań naukowców, którzy stale pracują nad unowocześnianiem i udoskonalaniem dostępnych modeli ekspresów do kawy. W ofercie producenta znajduje się kilkanaście modeli, które dedykowane są odpowiednio do zastosowania domowego, biurowego, jak i gastronomicznego. Dzięki temu z łatwością dostosujesz odpowiedni model urządzenia do Twoich potrzeb, zapewniając sobie doskonały aromat i smak ulubionej kawy.

 

Zobacz również

Zalety ekspresów do kawy Jura

Jura jako jedyny producent na świecie koncentruje całą swoją działalność na produkcji automatycznych ekspresów do kawy klasy Premium. Ta niezwykle wąska specjalizacja producenta sprawia, że marka Jura to synonim doskonałej jakości. Jura jest także twórcą nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które...

10 powodów, dla których warto kupić ekspres Jura WE8

Ekspres WE8 to jeden z topowych produktów marki Jura. Jego doskonałe parametry techniczne sprawiają, że model ten zyskał dużą popularność na rynku ekspresów do kawy. Producent ekspresów Jura ze szczególną dbałością zaprojektował każdy najdrobniejszy szczegół, abyś mógł cieszyć się eleganckim...

Akcesoria do ekspresów Jura - czyszczenie i konserwacja

Sprawdź, z jakich akcesoriów i detergentów warto korzystać, aby utrzymać ekspres w doskonałej czystości i przedłużyć jego żywotność. Polecamy sprawdzone produkty i akcesoria do ekspresów Jura.

Jak dbać o kawiarkę?

Chciałbyś jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją swojej kawiarki? Sprawdź, jak należy o nią zadbać, aby można przez długie lata serwowała Ci doskonałą włoską kawę. Polecamy praktyczne porady dot. czyszczenia i konserwacji kawiarek.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności