Akcesoria do ekspresów Jura – czyszczenie i konserwacja

Sprawdź, z jakich akcesoriów i detergentów warto korzystać, aby utrzymać ekspres w doskonałej czystości i przedłużyć jego żywotność. Polecamy sprawdzone produkty i akcesoria do ekspresów Jura.

 

Akcesoria do ekspresów Jura – czyszczenie i konserwacja
Akcesoria do ekspresów Jura – czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie i konserwacja ekspresów

Zainwestowałeś w dobrej jakości ekspres Jura, aby cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem kawy? W takim razie powinieneś zadbać także o utrzymanie swojego ekspresu w czystości, aby ten służył Ci niezawodnie przez długie lata.

 

Jura to jeden z liderów w produkcji ekspresów do kawy. Dzięki wdrażaniu coraz to nowszych rozwiązań technologicznych Jura opracowała technologię parzenia pulsacyjnego, która wydobywa głębię aromatu z każdego ziarenka kawy. Oczywiste jest, iż w miarę użytkowania ekspresu do kawy, poszczególne jego komponenty zużywają się. Konieczna jest także regularna wymiana akcesoriów. To jak długo ekspres będzie działał niezawodnie, zależy m.in. od częstotliwości jego używania, jakości wody czy regularności czyszczenia. Aby zapewnić komfort korzystania z ekspresów, Jura dostarcza także szereg profesjonalnych akcesoriów i detergentów, dzięki którym Twój ekspres będzie mógł zachować optymalne paramenty parzenia kawy przez długie lata.

 

Kawa z ekspresu Jura
Kawa z ekspresu Jura

 

Najważniejsze akcesoria do ekspresów Jura

1. Filtry

Jakość wody w różnych ujęciach bardzo różni się między sobą odczynem pH, a także zawartością minerałów i fluoru oraz niebezpiecznych dla zdrowia substancji takich jak np. ołów, miedź, aluminium czy chlor. Aby zagwarantować optymalny smak kawy, konieczne jest korzystanie z filtrów wody, które odpowiadają za filtrację wody. Polecane przez producenta filtry mają neutralne pH, dzięki czemu zabezpieczamy ekspres przed nadmiernym zakamienieniem. Jeżeli więc zdecydujesz się na korzystanie z filtrów Claris, wówczas nie będzie konieczne odkamienianie ekspresu. Dodatkowo przefiltrowana woda ma bogatszy smak i umożliwia uzyskanie doskonałego aromatu kawy (pozbawionego jakichkolwiek zapachów związanych ze stosowaniem wody bezpośrednio z kranu). Zasadniczo filtry należy wymieniać po przelaniu ok. 50 litrów wody lub po 2 miesiącach użytkowania. Do poszczególnych linii ekspresów Jura dedykowane są odpowiednie typy filtrów Claris:

  • Jura Claris Blue - może być stosowany w liniach Ena, Jura Impressa Claris Blue
  • Jura Claris White - przeznaczony do stosowania w ekspresach
  • Jura Impressa oraz Nespresso N90/N9 Jura Claris Smart - dedykowany do ekspresów Jura Z6 oraz E60

Filtry Claris zostały wyposażone w specjalny granulat, który umożliwia odfiltrowanie nadmiernej ilości wapnia oraz usunięcie szkodliwych substancji. Jednocześnie filtry w pełni zachowują minerały i związki fluoru, które pozytywnie wpływają na smak i aromat kawy.

 

Filtry do ekspresów Jura
Filtry do ekspresów Jura

 

2. Tabletki odkamieniające

Rregularne użytkowanie tabletek ma bardzo duży wpływ na żywotność ekspresu. Tabletki rozpuszczają kamień, który osadza się wewnątrz układu oraz modułu zaparzającego w ekspresie. Zależnie od twardości wody oraz zaleceń producenta, podczas jednego procesu odkamieniania ekspresu należy użyć trzech tabletek odkamieniających Jura. Dzięki regularnemu odkamienianiu ekspresu, nie musisz się obawiać o biały nalot na ściankach pojemnika na wodę, który mógłby później dostać się do kawy.

 

Tabletki odkamieniające
Tabletki odkamieniające

 

3. Tabletki czyszczące

W ekspresach Jura proces czyszczenia odbywa się automatycznie. Aby jednak czyszczenie było kompletne, producent zaleca korzystanie z dwufazowych tabletek czyszczących marki Jura. Tabletkę czyszczącą należy włożyć do pojemnika na kawę i włączyć tryb automatycznego czyszczenia ekspresu. Aby odpowiednio wyczyścić ekspres Jury zdecydowanie zalecane jest korzystanie z tabletek czyszczących tej samej marki. Wynika to z faktu, iż proces czyszczenia ekspresów Jura przebiega dwufazowo. W pierwszej fazie rozgrzana do ok. 80°C woda oddziela tłuszcze i cząsteczki na sitku oraz w systemie zaparzenia, a następnie wypłukuje te zanieczyszczenia na zewnątrz. Druga faza czyszczenia przede wszystkim ma na celu zabezpieczenie poszczególnych komponentów ekspresu. Specjalna warstwa ochronna zapobiega przed intensywnym osadzaniem się tłuszczy i resztek kawy. Dzięki zastosowaniu dwufazowych tabletek czyszczących Jura ekspres jest higienicznie czysty i zabezpieczony przed nadmiernym niszczeniem.

 

Tabletki czyszczące
Tabletki czyszczące

4. Środek czyszczący do systemu mlecznego

Ze względu na właściwości mleka, w czasie przygotowywania napojów mlecznych, tłuszcz może osadzać się na ściankach dyszy. Zgodnie z zaleceniami producenta, rekomenduje się regularne korzystanie z płynu czyszczącego, który rozpuszcza tłuszcz oraz laktozę osadzającą się na ściankach dyszy. Regularne korzystanie ze środka czyszczącego systemu mlecznego Jura gwarantuje pełne udrożnienie systemu spieniającego mleko oraz doskonały smak napojów mlecznych przyrządzanych w ekspresach Jura. Poszczególne płyny do czyszczenia systemu cappuccino mogą być stosowane w ekspresach wyposażonych w funkcję samoczynnego zasysania mleka.

 

Środek czyszczący do systemu mlecznego
Środek czyszczący do systemu mlecznego
 
4 powody, dla których warto korzystać z akcesoriów JURA
  1. Dostosowanie do parametrów ekspresów – ekspresy marki JURA wyposażone są w unikalną technologię pulsacyjnego parzenia kawy. Aby zastosowana technologia przełożyła się na uzyskanie optymalnych parametrów w zakresie smaku i aromatu kawy, zaleca się stosowanie środków i detergentów wskazanych przez producenta. Specjalnie zaprogramowane funkcje automatycznego czyszczenia wymagają współpracy z akcesoriami wykonanymi z określonych materiałów i nie zawierającymi substancji, które mogłyby wpływać na obniżenie wytrzymałości poszczególnych komponentów.
  2. Doskonała jakość – marka Jura to gwarancja doskonałej jakości, dzięki której uzyskasz wyśmienity smak i aromat kawy. Stosując zalecane przez producenta akcesoria w dużym stopniu zwiększasz prawdopodobieństwo bezusterkowego działania ekspresu.
  3. Bezpieczeństwo użytkowania – wszystkie akcesoria i detergenty marki Jura przechodzą liczne badania, które potwierdzają bezpieczeństwo ich użytkowania. Jeżeli kupisz przypadkowe tabletki odkamieniające lub czyszczące nie masz gwarancji, że będą one w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia, czy dla trwałości ekspresu. Produkty do konserwacji marki JURA nie zawierają fosforanów.
  4. Łatwość wyboru – nie trać czasu na porównywanie ofert i szukanie akcesoriów o zbliżonej jakości. Kup akcesoria Jura i podaruj sobie chwile przyjemności z Twoją ulubioną kawą.

Sprawdź pełną ofertę akcesoriów do ekspresów w sklepie LoveCoffee.pl

 

Zobacz również

Zalety ekspresów do kawy Jura

Jura jako jedyny producent na świecie koncentruje całą swoją działalność na produkcji automatycznych ekspresów do kawy klasy Premium. Ta niezwykle wąska specjalizacja producenta sprawia, że marka Jura to synonim doskonałej jakości. Jura jest także twórcą nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które...

10 powodów, dla których warto kupić ekspres Jura WE8

Ekspres WE8 to jeden z topowych produktów marki Jura. Jego doskonałe parametry techniczne sprawiają, że model ten zyskał dużą popularność na rynku ekspresów do kawy. Producent ekspresów Jura ze szczególną dbałością zaprojektował każdy najdrobniejszy szczegół, abyś mógł cieszyć się eleganckim...

Ekspresy do kawy Jura - czyszczenie i konserwacja

Chciałbyś cieszyć się doskonałym smakiem kawy w pracy lub biurze, ale przeraża Cię konieczność częstego mycia ekspresu? Sprawdź, jak szybko i skutecznie z czyszczeniem ekspresu radzą sobie ekspresy marki JURA. Automatyczne programy czyszczenia, wydajne filtry oraz bezpieczne dla zdrowia środki czyszczące...

Jak dbać o kawiarkę?

Chciałbyś jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją swojej kawiarki? Sprawdź, jak należy o nią zadbać, aby można przez długie lata serwowała Ci doskonałą włoską kawę. Polecamy praktyczne porady dot. czyszczenia i konserwacji kawiarek.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności