Saeco Xelsis – ekskluzywne ekspresy do kawy

Raczymy się nią podczas rodzinnych uroczystości, śniadań na świeżym powietrzu i popołudniowych podwieczorków w gronie najbliższych. Chętnie sięgamy po nią na randce i niezobowiązującym spotkaniu z przyjaciółmi. Towarzyszy nam podczas zabieganych poranków i spokojnych popołudniowych chwil z ulubionym serialem. Kawa — dla wielu z nas nieodzowny element codzienności, powinna pobudzać zmysły i zniewalać aromatem. Dla każdego z nas idealna to ta o określonych walorach smakowych. W przygotowaniu perfekcyjnego napoju pomoże ci doskonała linia nowoczesnych, automatycznych ekspresów do kawy Saeco Xelsis.

 

Ekspresy Saeco Xelsis – doskonały produkt dla największych miłośników kawy

Saeco Xelsis to wyjątkowa kolekcja ekspresów do kawy stworzona z myślą o największych miłośnikach kawowych napojów. Seria wyposażona w funkcję Coffee Equalizer™ zapamięta twoje preferencje i odtworzy ulubioną kawę zawsze wtedy, kiedy będziesz mieć na to ochotę. Znakomicie zaprojektowane ekspresy, które mogą przygotować aż 15 różnych napojów, doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jak i domu. Mocne i wytrzymałe młynki ceramiczne zapewnią nieprzerwaną pracę przez długie lata, a innowacyjne systemy spieniania mleka przyrządzą aromatyczne, mleczne kawy zwieńczone idealnie gładką pianą.

 

ekspres Saeco Xelsis - aranżacja
Ekspres Saeco Xelsis to doskonały wybór nawet dla najbardziej wymagających kawoszy

 

Włoskie pochodzenie gwarancją najlepszej jakości kawy

Saeco Xelsis to linia produktów z segmentu Premium, który pozwala na przygotowanie ulubionego napoju w najlepszym wydaniu. Nowoczesna technologia parzenia kawy zastosowana w ekspresach z tej serii została doceniona przez włoskich ekspertów. Uzyskana Etykieta CSA gwarantuje, że ekspres wydobędzie z kawy to, co najlepsze — zniewalający aromat i wyrazisty smak.

 

Zaprojektowana we Włoszech linia składa się z kilku modeli:

 • SM7685/00,
 • SM7683/00,
 • SM7680/00,
 • SM7581/00,
 • SM7580/00,
 • SM7480/00.

Obudowa ekspresów z serii Saeco Xelsis została skonstruowana z niezwykle wytrzymałego tworzywa ABS oraz stali szlachetnej (wybrane modele). Użycie trwałych materiałów zapewnia długoletnie użytkowanie, odporność na zarysowania i wgniecenia. Wysokowydajny termoblok odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniej temperatury wody i parzenia, zbudowany jest z aluminium i stali szlachetnej, co pozwala na szybkie nagrzewania urządzenia do pożądanej temperatury.

 

15 rodzajów napojów przygotowanych w zaledwie kilka chwil

W zależności od wybranego modelu można przygotować do 15 rodzajów napojów. Za pomocą jednego przycisku w kilka sekund przyrządzisz:

 • cappuccino,
 • latte macchiato,
 • kawę czarną,
 • caffe crema,
 • espresso,
 • latte,
 • americano,
 • caffe au lait,
 • espresso macchiato,
 • espresso lungo,
 • flat white,
 • ristretto,
 • espresso double,
 • ciepłe mleko,
 • spienione mleko.

 

rodzaje kaw w ekspresie Saeco Xelsis
W ekspresie Saeco Xelsis możesz przygotować aż 15 rodzajów napojów!

 

Brakującą ilość gorącej wody potrzebnej do skomponowania idealnego napoju, można swobodnie uzupełnić, naciskając ikonkę „hot water” na panelu dotykowym.

 

Sama obsługa ekspresu jest niezwykle prosta i intuicyjna. Ekran główny urządzenia jest czytelny, a wyświetlane ikony przejrzyste. Z pomocą innowacyjnej funkcji Coffee Equalizer™ ustawisz dowolnie moc, ilość i smak kawy, ilość mleka, temperaturę parzenia, grubość mlecznej piany, a nawet kolejność dozowania mleka oraz kawy. Wszystkie działania na panelu są regulowane dotykowo.

 

Ceramiczny młynek dla świeżo mielonych ziaren

Ekspresy Saeco Xelsis posiadają wbudowane trwałe, ceramiczne młynki, które mogą rozdrabniać ziarna na 12 poziomach regulacji. Dzięki temu możesz dostosować grubość zaparzanej kawy do indywidualnych preferencji. Najnowsze technologie stosowane w żarnowych młynkach Saeco umożliwiają nawet bardzo drobne, precyzyjne mielenie ziaren. Zastosowany tu solidny system blokujący zapewnia trwałość działania na lata.

 

Kawa w ekspresach Saeco Xelsis jest rozdrabniana powoli i delikatnie, co pozwala na wydobycie z niej najlepszego aromatu i wysublimowanego smaku w jakości premium. Powolna praca młynka chroni urządzenie przed przegrzaniem oraz zapewnia jego długotrwałe użytkowanie. Młynki ceramiczne mogą obsłużyć do 20 000 filiżanek świeżej kawy.

 

Młynki Saeco objęte są dodatkową gwarancją producenta. By zapewnić sobie 10-letnią niezawodną pracę tego urządzenia, wystarczy zarejestrować ekspres na stronie głównego producenta, jakim jest Philips. 

 

Perfekcyjne spienianie mleka z LattePerfetto i LatteDuo

Automatyczne ekspresy do kawy Saeco Xelsis to urządzenia, które przygotują twoją ulubioną, mleczną kawę w najlepszym wydaniu. Doskonale spienione mleko to zasługa innowacyjnego systemu spieniania mleka LattePerfetto, który zapewnia wspaniałą, mleczną piankę o delikatnej konsystencji.

 

Urządzenia z tej serii wyposażone są także w nowoczesny system LatteDuo pozwalający na zaparzenie dwóch mlecznych kaw jednocześnie. Bez problemu przygotujesz więc w jednym czasie puszyste cappuccino i lekkie, przykryte perfekcyjną pianą, trójwarstwowe latte macchiato.  

 

system LatteDuo w Saeco Xelsis
Dwie kawy mleczne jednocześnie? Dzięki systemowi LatteDuo zajmie ci to zaledwie kilka chwil

 

Pojemnik na mleko można bez problemu przechowywać w lodówce. Posiada on metalową przykrywkę, która chroni niewykorzystane mleko przed rozlaniem. 

 

Funkcja Coffee Equalizer™

Przygotowanie perfekcyjnej kawy to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. Z ekspresami do kawy Saeco Xelsis ta czynność może stać się codzienną przyjemnością. Wystarczy raz ustawić preferencje swojej ulubionej kawy, by codziennie cieszyć się takim samym doskonałym smakiem i aromatem. Saeco daje swoim użytkownikom możliwość personalizowania napojów. Dzięki funkcji Coffee Equalizer™ wybieranej na dotykowym ekranie można regulować smak i jakość kawy pod względem następujących parametrów:

 • moc kawy,
 • wielkość napoju,
 • ilość użytego mleka,
 • kolejność dozowania mleka i kawy,
 • temperatura parzenia,
 • aromat,
 • grubości mlecznej piany.

Tu warto zaznaczyć, że ilość dostępnych zmiennych parametrów może różnić się od siebie w zależności od wybranego modelu ekspresu.

 

Dodatkowo dzięki ceramicznym młynkom, które rozdrabniają ziarna na wielu poziomach (maksymalnie 12), można uregulować także grubość kawy przeznaczonej do zaparzenia. Mocno rozdrobnione ziarna odpowiednie będą dla pobudzających kaw takich jak espresso i ristretto, a grubo mielone do napojów delikatniejszych typu latte, czy cappuccino.

 

Wystarczy zapisać poszczególne cechy kawy w pamięci urządzenia, by za pomocą jednego przycisku odtworzyć smak swojego ulubionego napoju o każdej porze dnia. Dzięki tej funkcji zaparzysz pyszną kawę w nawet największym pośpiechu. Ekspresy z serii Xelsis mogą skonfigurować od 4 do 8 profili indywidualnych użytkowników.

 

System HygieSteam

Higiena w systemach spieniania mleka jest niezwykle istotna zarówno pod względem jakości przygotowywanej kawy, jak i pracy samego ekspresu. Saeco stosując funkcję HygieSteam, zapewnia automatyczne czyszczenie systemu po każdym przygotowaniu mlecznej kawy. Ekspres wykorzystując działanie pary wodnej, utrzymuje należyty poziom sterylności mechanizmu - usuwa aż 99,99% mikroorganizmów.

 

Filtracja wody w systemie AquaClean

Twarda woda zaburza smak kawy i wpływa negatywnie na jej aromat. Filtry AquaClean stosowane w ekspresach do kawy Saeco Xelsis oczyszczają wodę z zanieczyszczeń i redukują poziom wapnia. Opatentowane filtry chronią urządzenie przed osadzaniem się kamienia. Regularnie wymieniane filtry pozwalają na przygotowanie aż 5000 kaw bez konieczności odkamieniania urządzenia. Rzeczywista ilość przygotowanych napojów może różnić się w zależności od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia zalecanego przez producenta.

 

Elegancki design potwierdzony prestiżową nagrodą

Ekspresy Saeco Xelsis charakteryzują się ponadczasowym designem, który został doceniony przez najlepszych specjalistów wzornictwa na świecie. Doskonałe wykończenie, ekskluzywny wygląd i detale dopracowane w każdym aspekcie, uhonorowane zostały nagrodą iF Design Award 2018.

 

automatyczny ekspres do kawy Saeco Xelsis
Elegancki, klasyczny design to coś, co wyróżnia ekspresy Saeco z linii Xelsis na tle konkurencji

 

Niezwykle elegancka i wysublimowana seria Xelsis dostępna jest w następujących kolorach:

 • stal szlachetna,
 • czarny,
 • Piano Black,
 • srebrny.

Seria Xelsis wyposażona jest w dotykowy ekran działający w dwóch konfiguracjach – TFT z funkcją Coffee Equalizer lub panel sterowania z wyświetlaczem LCD. W zależności od modelu urządzenia, ekran obsługi może być kolorowy lub czarno-biały.

 

Funkcje dodatkowe w ekspresach Saeco Xelsis

Ekspresy Saeco są wyposażone w funkcję automatycznego płukania, dzięki czemu czyszczenie urządzenia jest niezwykle komfortowe i łatwe. Ekspres wyświetla na panelu głównym podpowiedzi dotyczące odkamieniania urządzenia, więc nie musisz martwić się o to, że przeoczysz ten moment.

 

Bezproblemowe czyszczenie zapewnia także wyjmowany blok zaparzający, który wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Pojemnik na odpadki umiejscowiony od frontu urządzenia zapewnia szybkie i komfortowe czyszczenie, a przedni dostęp do zbiornika na wodę umożliwia ekspresowe jej uzupełnienie.

 

Duża pojemność tacki ociekowej (500 ml) i pojemnika na odpadki pozwala na zaparzenie aż 14 porcji kawy bez konieczności czyszczenia. Sporych rozmiarów pojemnik na mleko (0,6 l), pokaźny zbiornik na wodę (1,7 l) i duży pojemnik na ziarna (450 g) umożliwią długotrwałe korzystanie z urządzenia przez wielu użytkowników. Parametry te szczególnie przydatne okażą się w biurach, gdzie codziennie przygotowuje się dużą ilość napojów kawowych. 

 

Za sprawą ekspresu Saeco Xelsis przygotować można również napoje bezkofeinowe. Wyposażone w funkcję parzenia kawy mielonej urządzenie będzie więc odpowiednie dla osób, które nie mogą spożywać kofeiny. Pojemnik na kawę (zarówno tę w ziarnach, jak i mieloną) posiada specjalne zamknięcie AromaSeal, które chroni kawę przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, a tym samym zachowuje jej świeżość i aromat.

 

Premium Service dla najlepszej obsługi klientów

Producent oferuje swym klientom Program Saeco Premium Service, który świadczy usługi w zakresie konserwacji, naprawy i doradztwa. Niezwykle ekskluzywny program obsługi klientów może być wykorzystywany między innymi przez użytkowników posiadających jeden z modeli ekspresów do kawy Saeco Xelsis. 

 

W ramach współpracy klienci mogą skorzystać z osobistego doradcy oraz profesjonalnego serwisu z usługą Door to Door. Każdy, kto przystąpi do programu, otrzyma od producenta miły upominek w postaci zestawu szklanek do kawy.

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności