Automatyczne ekspresy do kawy Saeco PicoBaristo

Dziesięć wyśmienitych napojów, przygotowywanych w mgnieniu oka. Niezrównana funkcjonalność i jakość wykonania. Tak w skrócie możemy opisać serię automatycznych ekspresów PicoBaristo. Zapraszamy was do pasjonującego świata włoskiego designu i pasji do parzenia kawy. Kawy idealnej pod każdym względem, powstającej dzięki udoskonalanej od ponad 30 lat technologii.

 

Ekspresy Saeco PicoBaristo – włoski przepis na kawę idealną

Przy projektowaniu ekspresów Saeco nie szuka kompromisów. 10 rodzajów perfekcyjnie przygotowywanych napojów. Zaawansowane technologie cechujące się wysoką wytrzymałością, prostotą obsługi i niesamowitym, włoskim designem. PicoBaristo to urządzenie, które wprowadzi cię w świat kaw, przygotowywanych w zgodzie z technikami wykorzystywanymi przez profesjonalnych baristów.

 

Saeco PicoBaristo – bogata paleta smaków

Automatyczne ekspresy z serii PicoBaristo od Saeco umożliwiają zaparzenie aż 10 rodzajów napojów, przygotowywanych w zaawansowanym procesie parzenia:

  • espresso i podwójne espresso – pierwszy wybór wszystkich miłośników kawy, gdy potrzeba szybkiego zastrzyku energii. Powstaje w wyniku przepuszczenia gorącej wody pod wysokim ciśnieniem przez drobno zmielone ziarna,
  • caffé latte – czyli espresso, do którego wlewa się podgrzane do odpowiedniej temperatury mleko, tworzące wyraźną, osobną warstwę. Lekki i pyszny napój, idealny na popołudnie przy książce,
  • flat white – rodzaj napoju kawowego, pochodzącego – w zależności od źródeł – z Australii lub Nowej Zelandii. Powstaje w wyniku zalania jednej lub dwóch porcji espresso spienionym mlekiem. W porównaniu do caffé latte, flat white charakteryzuje się mniejszą warstwą mleka,
  • zwykła czarna – klasyka. Po prostu. Najlepszy smak i aromat, wydobywane z ziaren w procesie parzenia,
  • latte macchiato – napój mleczny powstający przez dolanie espresso do gorącego mleka z warstwą piany. Klucz do sukcesu stanowi tu odpowiednia struktura napoju, który powinien składać się z trzech warstw – piany na górze, espresso na środku i mleka na dole,
  • caffé Americano – wbrew nazwie wcale nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a Włoch. To czarna kawa, przygotowywana na bazie espresso, rozcieńczanego gorącą wodą. Cechuje ją intensywny i aromatyczny smak i mniejsza moc, w porównaniu do klasycznego espresso,
  • ristretto – idealna dla wszystkich tych, dla których liczy się przede wszystkim prawdziwy smak kawy. Ristretto to rodzaj klasycznego espresso, przygotowywany jednak przy użyciu mniejszej ilości wody i szybszej ekstrakcji. Kawa przygotowywana w takim procesie zawiera wprawdzie mniej kofeiny niż espresso, jednak pozwala wydobyć prawdziwy smak i aromat ziaren,
  • spienione mleko – bo warto czasami odpocząć od kawy. Technologia spieniania Latte Perfetto stanowi gwarancję uzyskania idealnej konsystencji i pysznej, miękkiej pianki,
  • wrzątek – do przygotowania herbaty, rumianku lub innego ciepłego napoju.

 

panel sterowania w ekspresie Saeco PicoBaristo
W ekspresie Saeco PicoBaristo tylko jedno kliknięcie dzieli cię od delektowania się aromatyczną kawą

 

Kawa taka, jaką lubisz. Pod każdym względem

Technologie zastosowane w ekspresach z serii PicoBaristo umożliwiają spersonalizowanie mocy, ilości mleka i temperatury każdego napoju.

 

Zastosowane w nich młynki posiadają aż 10 stopni regulacji, pozwalających uzyskać ziarna o różnej wielkości. Dzięki temu przygotujemy każdy napój – od intensywnego w smaku espresso, po kawy o delikatniejszym aromacie, przygotowane z grubiej zmielonych ziaren. Za utrzymanie odpowiedniej temperatury napojów zadba zaś nowoczesny blok zaparzający.

 

W ekspresach z serii Saeco PicoBaristo za przygotowanie idealnego mleka odpowiada technologia podwójnego spieniania LattePerfetto. To specjalnie przemyślany system, pozwalający uzyskać piankę o idealnej grubości 36 mm, utrzymującą się przez długi czas.

 

Funkcja MEMO pozwoli zaś zapisać parametry naszych ulubionych kaw, dzięki czemu w przyszłości przygotujemy je jednym naciśnięciem.


Trwałość i higiena – zapomnij częstym o odkamienianiu

Młynki stosowane w ekspresach do kawy Saeco PicoBaristo wykonane są w całości z twardej ceramiki. Przekłada się to na znaczne zwiększenie ich wytrzymałości. Według producenta jeden młynek powinien pozwolić nam zaparzyć co najmniej 20 000 filiżanek kawy. Dodatkowo każdy z nich objęty jest 10-letnią gwarancją.

 

Saeco PicoBaristo - automatyczny ekspres do kawy
Ekspresy do kawy Saeco PicoBaristo wyróżniają się wysoką jakością wykonania i trwałością

 

Częsta potrzeba odkamieniania wciąż stanowi bolączkę wielu ekspresów, dostępnych na rynku. W przypadku urządzeń Saeco PicoBaristo na pomoc przychodzi nam opatentowany filtr AquaClean, zaprojektowany w taki sposób, by oczyszczać wodę, zapobiegając jednocześnie osadzaniu się kamienia w jej obiegu. Regularna wymiana filtrów pozwala zaparzyć nawet do 5000 filiżanek bez konieczności odkamieniania.

 

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja umożliwia łatwe wyciągnięcie bloku zaparzającego i umycie go pod bieżącą wodą. To ważna cecha ze względu na to, że czynność tą należy wykonywać regularnie. Nie zabrakło również systemu szybkiego czyszczenia obiegu mleka. Po przygotowaniu napoju dozownik mleka czyszczony jest gorącą wodą.

 

Wyświetlacz – małe centrum sterowania

Dotykowy panel sterowania wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD pozwala na zaparzenie ulubionej kawy i sterowanie całym urządzeniem w prosty i intuicyjny sposób. To w tym miejscu spersonalizujemy swój napój, zapiszemy go w pamięci urządzenia i dowiemy się o potrzebie odkamienienia bądź wymianie filtrów.

 

Saeco PicoBaristo – czy warto?

Automatyczne ekspresy Saeco z linii PicoBaristo można podsumować jako włoskie. Po prostu. Doskonałe pod względem designu, zastosowanych technologii i trwałości. Zbudowane tak, by parzyć kawę, jak najbliższą tej przygotowywanej przez najlepszych baristów. Doskonały smak przygotowywanych napojów w połączeniu z praktycznie bezobsługowym działaniem, czynią ekspresy PicoBaristo jednymi z najbardziej godnych polecenia rozwiązań, dostępnych na rynku.

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności